KURUMSAL
CMS Makine

1995 yılında İstanbul’da kurulan CMS Makine San. ve Tic. A.Ş; Düz ve Lamine Cam Kesim Makineleri ve Hatlarının, Isıcam Presleme Hatları ve Yıkama Makinelerinin, Isıcam Macunlama Makinelerinin, Çıta Hazırlama Makinelerinin, Cam İşleme Makinelerinin, Lamine Cam Üretim Hatlarının, Düz ve Bombeli Cam Temperleme Fırınlarının tasarım, üretim, satış ve teknik destek faaliyetlerini yürütmektedir.

Araştırma & Geliştirme

CMS Makine; geleceği bugünden şekillendirme hedefi doğrultusunda mevcut makinelerin güncellenmesini sağlamak dışında, gelişen teknolojiyi bilimle birleştirerek ve yeni makineler tasarlayarak cam makineleri üretimine çözüm odaklı bakış açısıyla yaklaşmakta ve müşterilerine bu doğrultuda hizmet vermektedir. Çünkü CMS Makine, müşterilerini birer iş ortağı olarak görmektedir.

Cam endüstrisinde minimum insan gücü kullanılmasına ve tam otomasyona geçilmesine yönelik hedefine ulaşmayı amaçlayan CMS Cam Makineleri, bünyesindeki Araştırma ve Geliştirme departmanının proaktif çalışmalarıyla cam üretim tesislerine olan ihtiyaçları önceden belirleyerek bu ihtiyaçların karşılanmasını sağlamaktadır. CMS Cam Makineleri'nin bu doğrultudaki vizyonu, bilim ve teknolojinin cam endüstrisinde otomasyona dönüşmesine öncülük etmektir.

CMS Makine, bünyesindeki uzman mühendis kadrosu ile, tasarımın her aşamasında uluslararası standartları uygulamakta ve hidrolik, pinomatik, elektromekanik, elektronik, bilgisayar ve CNC mühendislik birikimlerini müşterilerine çözüm olarak sunmaktadır

Innovasyon, teknoloji ve tasarım alanlarında kalıcı üstünlükler amaçlayan CMS Makine Ar-Ge sinin yeni ürün geliştirme projeleri; Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenirken, bu konu ile ilgili üniversitelerlede işbirliği yapılmaktadır.